26. června 2018

MR Studio London

Instagram je pro mě nekonečná studnice inspirace a občas se mi stane, že se do některých insta účtů zamiluju tolik, že z toho nakonec vznikne spolupráce. Přesně to se mi stalo s londýnským MR Studiem.
Za MR Studio stojí Mike Pollard a Rika Yamasaki, kteří propadli sbírání květin na jejich komunitní zahradě a v lese a z kterých tvoří umělecké instalace a obrazy. Je vidět, že vše co dělají, dělají s láskou, že k rostlinám a přírodě mají vztah a k tomu mají cit pro krásu. 
Květiny kombinují a skládají do obrazců a po té je lisují a vytváří z nich obrazy

Kočka Chicken má k rostlinám evidentně také vztah, navíc je úžasně fotogenická
Tyhle malé rostlinné skupinky, to je něžnost sama a na stránkách MR Studio si můžete zakoupit i přímo rostlinné originály 
Já osobně jsem k herbářování, jak říkám lisování rostlin, dostala trochu negativní vztah na univerzitě, kdy jsme povině museli zaherbářovat několik set položek bylin, a pak ještě několik set položek stromů, a to podle velmi přísných pravidel a s patřičnou tabulkou určení. Doteď mě mrzí, že jsem ty své herbáře pak někomu věnovala, protože jsem si říkala, že už mi jsou k ničemu a že by se do nich tak akorát dali moli. Jak bych je teď ráda vytáhla ze šuplíku!
Ale tak třeba se někdy dokopu i nějaké květy zase vylisovat a nalepit místo toho hodit je do čaje, což je nejběžnější způsob, co s nasbíranýma rostlinama dělám...
Chicken je evidentně zenová kočka, Rita píše, že si občas někam sedne a sedí tam jak socha i několik hodin!Tak dlouho jsem sledovala jejich překrásné aranže z lisovaných i čerstvých květů, až jsem si jednoho dne řekla dost, jdu jim napsat!

Napsala a za týden mi do Zahrady přišla tahle krásná přáníčka:


Přání s lobelkama

Přání s loukou

Přání s květinovým nápisem Love You
Přání s květinovým nápisem Thank You
Přání nejsou originály z lisovaných rostlin, lisované květinové aranže jsou naskenované a pak jsou vytištěné jako přání na kvalitní papír. Přáníčka jsou uvnitř čistá a ke každému přání je samozřejmě přidaná i obálka. Ideální svatební blahořání, k narozkám nebo prostě jen tak!

A nebo je to krásná letní inspirace pro ty z vás, co rádi chodí na procházky a pořád něco škubou, jako já.


A kde hledáte inspiraci vy?


  
Foto: instagram MR Studio, web MR Studio

25. června 2018

Pro štěstí

Svoje nadšení pro květinová lízátka Lumon už jsem tu provalila tady a jsem moc ráda, že se pomalu stávají stálicí zahradoniťvé nabídky a dost jste si je oblíbili!Když jsem poprvé viděla lízátka se čtyřlístky, zůstala jsem koukat. Monika mi slíbila, že když nějaké čtyřlístky zase najde, že mi také udělá speciální čtyřlístkovou várku a já si říkala, že teda možná na podzim a pustila to z hlavy.

No, vypadá to, že Monika je dítě štěstěny, protože ani ne za měsíc mi psala, že má pro mě asi 50 čtyřlístkových lízátek. 
Trochu jsem vyzvídala, jak je možný, že najde tolik čtyřlístků a jestli nemá nějaký speciální čtyřlístkový recept? Já tenhle rok našla zatím jeden... a to fakt hledám, kdykoliv se naskytne příležitost!
Tak prý je to tak, že musíte v hlavě přehodit trojlístkovou výhybku na čtyřlístkovou a musíte vědět kde hledat a pak už to jde samo... no, já nevím teda.

Každopádně teď můžete v Zahradě na niti koupit tyhle úžasná čtyřlístková lízátka od Lumonu, do vyprodání samozřejmě.
Mám i několik speciálních lízátek se čtyřlístkem a pravým 23 karátovým jedlým zlatemA jedeno pětilístkové lízátko pro supermega štěstíčko!
Prostě ideální dárek pro někoho, kdo potřebuje trochu toho štěstí, čtyřlístky by se totiž měly darovat!

Ještě připomenu, že květinová lízátka jsou vyrobená ručně z cukrové hmoty bez konzervantů a pouze s přírodními aromaty. Ta čtyřlístková jsou buď limetková nebo mangová. V nabídce mám samozřejmě ještě malá květinová lízátka s jedlými květy a velká lízátka s jedlými květy.

Zastavte se v Zahradě udělat si sladkou radost, až je uvidíte na živo, tak neodoláte!

Jako já!Umíte hledat čtyřlístky? A co s nima pak děláte?

24. června 2018

Report z předprázdninové Štafety vol.6


Moc děkuji vám všem, kteří jste se zúčastnili předprázdninového kola Rostlinné štafety!

Opět se sešlo spousta krásných rostlin, řízků, semínek, ale stihla jsem zachytit jen velmi malou část... tak tady pár fotek.

Během léta Rostlinná štafeta nejspíš nebude, ale můžete štafetovat dál třeba ve FB skupině Rostlinná štafeta!


Úžasně "zabalené" řízky!

Objevilo se i dost vodních rostlin


Tak zas na dalším kole Rostlinné štafety na viděnou!