5. prosince 2016

Meat X Meet

Ostravský Meat Design bych s chutí přejmenovala na Meet Design, protože byl celý potkávací. Ty čtyři dny mě ale úplně vysály, takže malý report trochu se zpožděním.
S Markétou ByMyynou a Bárou Ema Mámísovou jsme to pojaly jako takovou služební cestu s tím

že si to v Dole Hlubina řádně užijeme...


V Praze občas nezbývá na některé věci čas, a tak jsme se potkávali v Ostravě...
se Soňou Malinovou (díky za hrnek, Soňo, je to můj snídaňák;)
Andreou Tachezy a jejíma nejkrásnějšíma hračkama

a povídaly si nonstop 4 dny, i při jídle...proč jíst polívku z plastu, když vedle máte celou Emu s mísou, žejo!


Měly jsme to štěstí, že jsme se zabydlely v nově zrekonstruované ubytovně přímo v areálu Dolních Vítkovic, prostě industriální sen!


A tak naše cesta do práce vypadala nějak takto... 


hurá na šichtu!i chodit po schodišti je v Hlubině zážitek

a svíčka o první adventní neděli nesmí chybět

taky jsme stihly zajít na úžasnou večeři
do severské restaurace Skansen na doporučení koho jiného než Olívky, díky!

velmi milý zážitek!

kdo napsal na lavičku Zahradu nevím, ale potěšilo mě to! A tak připíjíme na Meat Design, bylo to fajn!
Díky, Ostravo, za milé přijetí!

19. listopadu 2016

Výherce aeráriového věnce

...je na světě! Moc děkuji za tak hojnou účast, moc ráda jsem si pročítala všechny vaše odpovědi, jak dodržujete adventní zvyk zapalování svíček na adventním věnci, co rodina, to jiné zvyky. Spočítala jsem všechny odpovědi tady na blogu i na facebooku a vyšlo mi číslo 223, které jsem pak zadala do náhodného výběru na Random, který mi vylosoval trojku! 

Třikrát hurá!

Gratuluju tedy Grétě k výhře zahradoniťového adventního věnce! Doufám, že ho stihneš zavěsit! :-DA vám všem přeji, abyste letos zvládli vánoční připravy v klidu a bez stresu. A aby vás výroba toho letnošního adventního věnce bavila a dělala vám radost. Vánoce jsou totiž o radosti ne o uklízení a stresu aby vše bylo dokonalé a já mám čím dál větší pocit, že je potřeba si to hodně často opakovat, aby na to člověk nezapomínal.Pryč se stresem a úklidem, ať žije radostný Advent!

16. listopadu 2016

Toust od protinožců

Mám ráda jednoduché věci, které mě díky chuťovým pohárkům přenesou klidně na opačnou stranu zeměkoule.


Tom se právě vrátil po několika týdnech z Austrálie a přivezl mi ten nejlepší dárek -> manga a avokádo <- Moje nejoblíbenější ovoce, jaké jsem naposledy jedla v Mexiku, protože u nás bohužel v té chuťové podobě, v jaké se nachází v zemích svého původu, prakticky neseženete. A s nima přivezl i recept na toust po australsku, který nám hned vyrobil k snídani.

Co je potřeba:

toustový chleba
zralé avokádo
česnek
cibuli
rajče
sůl a pepř

Opečený toust pomažete česnekem jako topinku, nožem navrch nanesete avokádo jako pomazánku, posolte a popepřete a nakonec dejte na vrch na jemno nakrájenou cibuli a rajče, jen tochu, aby vynikla chuť avokáda. 
Je to nejlepší! Tak se asi po delší době odvážím zase zkusit koupit ta "zralá avokáda", co prodávají v Bille.

A Tomáš si strašně pochvaloval Home exchange, který v Austrálii využívali k bydlení, vlastně bydleli celou dobu zdarma a s místníma, třeba to někoho z vás inspiruje jako tip na cestování.12. listopadu 2016

Zahradoniťový adventní věnec

Tak trochu netradiční adventní věnec ve stylu Zahrady na niti... tedy 4 aerária na svíčku, která můžete pověsit nad stůl nebo třeba do okna a postupně zapalovat, stejně jako ten tradiční. Aerária na svíčku se samozřejmě dají využít i jinak. Můžete je osázet sukulenty, umístit do nich různé nerosty, můšličky, suché či živé květy, šišky, listy, peříčka... fantazii se meze nekladou. Můžou dobře posloužit i samostatně jako milé dárky do temných zimních nocí.


Mám pro vás soutěž o tenhle závěsný adventní věnec, pokud chcete soutěžit:

-> napište mi do komentářů pod článek nebo pod FB příspěvek jestli dodržujete tradici adventního věnce či jaké adventní věnce máte nejradši (případně na sebe nechte kontakt)
-> držte si palce!

Příští pátek vylosuji jednoho výherce, který ode mě dostane 4 aerária s provázky a vínovými svíčkami, aby mu vše stihlo přijít do první adventní neděle.


Krásnou sobotu vám přeji!

9. listopadu 2016

Jako sněhové vločky

Jsem lapená do spárů Zuzany Kaščákové a jejích bohémských lapačů snů, které spřádá pod značkou Bohemian Dreams.

Seznamte se se Zuzkou
a jejími šikovnými rukami.
Bohemian Dreams jsem objevila náhodou na Instagramu a od začátku jsem byla naprosto okouzlená. Kdysi jsem také vyráběla lapače, ale že je možně aby lapač snů vypadal takhle něžně a krásně mě teda ani ve snu nenapadlo...

Zuzka lapače ručně háčkuje z českých bavlněných přízí. Každý lapač je jiný a neexistují dva stejné, jsou jako sněhové vločky. Do každého z nich dává spoustu svojí pozitivní energie a jak mi sama prozradila, když nemá dobrou náladu tak háček odkládá, věří, že lapače vyrobené při dobré náladě a s radostí přenášejí pozitivní energii i do nového příbytku. Možná trochu zenové, ale já myslím, že přesně tak to funguje!


Však se pokochejte sami tou krásou, ještě stále se na ně nemůžu vynadívat...Mám velkou radost, že jsem Zuzku potkala a že jsme se domluvily, že bude svoje bohémské lapače dodávat do Zahrady na niti, kde jim to ohromě sluší! No posuďte samy!

Lapače najdete i u mě v e-shopu, z první várky už mám jen poslední, ale Zuzka už pracuje na nových skvostech, takže se máte na co těšit!foto: Bohemian Dreams instagram