29. září 2014

Zastávka Nižbor

Objevila jsem další výlet s dokonalou výletní restaurací. Trasa vede z Berouna do Nižboru přes kopec Děd s krásnou rozhlednou, přes koní farmu Lísek a taky s možností odbočky ke keltskému oppidu Stradonice, které jsme kvůli hladu už nezvládli, příště... Berounské medvědárium jsme taky omylem minuly a kavárna Šťastná Koza na náměstí měla zavřeno, takže je rozhodně víc důvodů si tenhle 13 kilometrový výlet ještě zopakovat.Přidat popisek


T. vysvětluje broukovi, že není dobrý lézt po cestě...
brouk dělá mrtvýho brouka


můj cowboyVýletní restauraci Zastávka Nižbor vybudoval herec Tomáš Hanák z původního nádražního skladu rakousko-uherských drah a zachránil ho tak před pravděpodobnou zkázou. K objektu skladu jsou připojeny ještě další vagóny a venkovní posezení a musím říct, že moje industriální srdce opět zaplesalo. Má to tu kouzlo a výborně tu vaří. Kdyby se vám odsud nechtělo nebo jste nestihli poslední vlak domů, mají tu lůžková kupéčka k pronajmutí!
Navštívit Zastávku Nižbor můžete ještě do konce října, od listopadu do dubna mají zavřeno.

Výletům zdar!  

25. září 2014

Rostou! v kapradí...u nás na balkóně! Houbařím ráda a i když tuhle aktivitu zaštiťující bezcílné courání se po lese a nasávání vůně jehličí miluju, letos se mi ještě na houby vyrazit nepodařilo, tak si holt houby našly cestu ke mně... v květníku pod kapradím u nás na žižkovském balkóně... kde se tam vzali spory žampiónu polního nevím, ale jsou tam. Byly. 

Než jsem je stihla pořádně vyfotit použít v kuchyni, tak podlehly zkáze, ale to nevadí, mám radost, že na našem balkóně už to prostě žije svým životem a těším se, až se mi to tam krásně podzimně vybarví! Jen škoda, že to vždycky trvá tak krátce...
8. září 2014

Babí léto v Kozlech

Víkend měl být ve znamení válení se na dece s knížkou a pojídání švestek/jablek/rajčat, ale to bych si s sebou nesměla vzít tunu věcí k nafocení na mé nové stránky ...jo, snad už konečně v dohledu!
No, deka byla, švestky byly, ale chtělo by to ještě tak dva dny navíc abych to stihla vstřebat.