29. dubna 2014

Podpořme ZDROJ(ovnu) kreativní recyklace

V mém nedávném příspěvku o Tabuli jsem se zmínila, jak mám ráda staré věci s příběhem, tak k tomu se teď ještě přiznávám, že jsem taky vyznavačka 3R (reuse/reduce/recycle) a DIY (do it yourself).

A tak mé srdce zaplesalo, když jsem narazila na projekt Zdrojovna - kreativní recyklační dílnu, spojující v sobě alternativu sběrného dvora, dílnu, obchod a vzdělávací i kulturní prostor.

Prostě místo, kam byste si mohli přijít něco zrecyklovat a u toho se seznámit a pobavit s lidma, dát si pivo nebo si poslechnout nějakou tu zajímavou přednášku... něco takového v Praze rozhodně chybí a já bych byla moc ráda, kdyby takové místo opravdu vzniklo. 
Zatím je v plenkách, i když už pár akcí proběhlo, hledá se prostor a finance...Jestli jste touhle myšlenkou nadšení tak jako já, můžete pro to něco udělat i vy, přispějte na Zdrojovnu na Hithitu a podpořte vznik prvního českého re-use centra!

Nebo hlasujte pro Social Impact Award, to ani nestojí peníze, jen pár kliků!
  

23. dubna 2014

Jaffa orange

Jeden z důvodů, proč tolik miluju cestování je inspirace, nové impulzy a objevy, které dostanou vás i vaše myšlení jak se říká "out of box".

Úžasný objev se mi podařil při procházení křivolakých uliček starodávného přístavního městečka Jaffa, které je teď už vlastně součástí izraelského Tel Avivu. 
Byla to opravdu náhoda, protože tahle ulička byla úplně mimo a zastrčená a kdyby skrz tmavý průchod moje oko nezaregistrovalo podezřelý visící útvar připomínající obří kokedamu (na to já mám speciální instinkt) mohla jsem o tu podívanou úplně přijít! Ale kdo nehledá najde, stačí mít jen oči neustále otevřené.

A to by byla velká škoda, protože bych se pak nedozvěděla o izraelském umělci jménem Ran Morin. Jeho enviromentální
sochy jsou přesně to, co mě oslovuje.

3. dubna 2014

Staré za nové/Nové za staré?

Zvláštní, všimli jste si někdy, že ať napíšete staré za nové či nové za staré bez použití slovesa, vždycky z toho vyplyne, že se toho starého zbavujete? Ale já mám moc ráda staré věci a nejlépe ty s příběhem... hrnek s drakem po babičce, starý židle Tonky z bazaru, misky z charity shopu, co jsem si přivezla z Anglie, starou čínskou čajovou konvičku, co jsem objevila v antiku v Javorníku, městečku na konci světa...

A tak mě strašně potěšilo, když jsem na svých toulkách po internetu a blozích zabloudila na stránky TABULETam totiž najdete věci!