28. srpna 2014

Na Faře & speciál pro RM

Náš moravský výlet sice nebyl nijak plánovaný a vše se dělo spontáně, a tak jediné, co jsem měla na seznamu k odškrtuntí, byla cesta po červené z Mikulova do Dolních Věstonic... se zastávkou v Klentnici, samozřejmě. 


Už po cestě přes ves jsem obdivovala letničkový setý záhon u Farního statku, taková hezká předehra věcí příštích...

27. srpna 2014

Pojďte se toulat Moravou

Do poslední chvíle nebylo úplně jasné, kam se pojede, s touhle partičkou taková normálka. Nakonec to ale vyhrál nejteplejší kout republiky a já zajásala. 

Konečně pryč z velkoměsta do kopců plných vinic, malebných vesnic a čerstvého vzduchu. A to víno, bože to víno! Pojďte se na chvíli toulat po Moravě se mnou!


18. srpna 2014

Dárkově


Úkol zněl jasně... zabalit něco křehkého, co má nejlépe špičku místo dna a nulovou stabilitu tak, aby to přežilo převoz a ještě to vypadalo hezky... dárkově!

Dlouho jsem vymýšlela, inspirovala se, googlovala, poptávala průhledné krabičky na míru, ale bohužel. Cena takového výrobku se vyplatí až při objednání 100 000 (!) kusů krabiček, no kam bych to dala a kde bych na to vzala, nevím. 

Nakonec jsem to tedy vyřešila za pomoci celofánu, lýka a hedvábného papíru. A aby to mělo aspoň trochu šmrnc, nechala jsem si vyrobit kulaté etikety na míru...
Jak to nakonec dopadlo, posuďte sami, krabičky to sice nejsou, ale účel a snad i estetické nároky to splňuje.
5. srpna 2014

Štěstí ve hře...


... neštěstí v lásce... zázraky se dějí!Moje Asplenium na niti vyhrálo Love Revamp cenu v červencové ananasové soutěži Minty Finty, jupíí!

Kdy se vám naposledy stalo, že se jen tak náhodou zúčastníte soutěže a vyhrajete přesně tu cenu, která se vám ze všech líbí nejvíc? No, tak to přesně se stalo mně, n e u v ě ř i t e l n ý!
Je to asi nějaký znamení, nebo co! A protože cena od Evy z Love Revamp obsahuje vyšívací kit do začátku a taky slevu na vyšívací workshop, je rozhodnuto!

Letos prostě nebudu chodit na Vinohrady na keramiku, ale na Letnou vyšívat. Stejně už mě tenhle vyšívací workshop láká od doby, co jsem si o něm přečtla vyšívací reportáž právě od They z Minty Finty.

Já už jsem přihlášená do kurzu A, co vy, potkáme se tam?

p.s. můj favorit ananasí soutěže byly vyšívané taštičky ze starých džín by Petra Višková

3. srpna 2014

NNŽ/Landscape Festival reportO své lásce k industriálním místům jsem se tu už zmínila, a tak přikládám další příspěvek do sbírky, tentokrát z domácích vod či spíše kolejí a opět s drážní tématikou. Možná jste navštívili Nákladové nádraží během posledního Design Bloku, ale i v tom případě stojí za to se sem znovu podívat. Kulturní památka Nákladové nádraží a jeho využití jako kulturního prostoru je, myslím, jedna z nejlepších věcí, co se Žižkovu a vlastně celé Praze mohla stát. 

Od 18.6. do 9.9. tu probíhá Landscape Festival. Tentokrát se můžete na Nákladové nádraží podívat v klidu, bez davů lidí, bez závratného vstupného (vstup zdarma) a podle mě i s kvalitnějším obsahem, i když