12. března 2018

Jedeme za tabákem

Vinales je malé městečko hned vedle Národního parku. Je tu krásná příroda a výborné klima, ve kterém se skvěle daří pěstování tabáku. To tady rostou tabákové listy na vyhlášené kubánské doutníky. Příjmené klima je tady v lednu i pro nás, teplo tak akorát, odpoledne občas sprchne nebo zahřmí a vypadne proud na zbytek noci.


Konečně jsem pochopila školní příkaz "Nehoupej se na tý židli jako kubánec!" Houpací židle jsou tady součástí každé verandy.
Za tabákovými políčky jsme vyrazili jedno ráno na koních a byl to skvělý zážitek. Pohled ze hřbetu koně je totiž ještě tisíckrát krásnější.


Tabákové sazenice se sází v září a sklízí v březnu, pak se suší, fermentují v medu, zrají a pak se z nich teprve dělají doutníky. Různou kvalitu doutníků určují použité lity, čím  starší listy, tím silnější doutníky.Na tabákové farmě nám ukázali, jak se vyrábí doutníky a co všechno před tím musí takový tabákový list absolvovat, není toho málo

Kouřit se to moc nedá, tak aspoň že na Kubě namáčí doutník do medu, jinak se to nedá, je to síla!A posouváme se dál směr Trinidad... Za prosperující a udržitelný socialismus!


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentáře!