1. června 2015

Acapulco


Znáte křesílka Acapulco?


Tahle jednoduchá křesílka byla pojmenována po krásném a magickém pobřežním městě Acapulco, které bylo v 50. letech oblíbenou destinací smetánky. Liz Taylor se tu vdala, Jackie a John Kennedyovi tu strávili líbánky... 

Živé barvy, jak už to tak v Mexiku bývá patří i k těmto křesílkům.

Foto z jedné terasy v Oaxace uprostřed Mexika...

V Acapulcu jsem teda nebyla, já je poprvé spatřila v Oaxace, když jsme během našeho měsíčního pobytu v Mexiku objížděli Jukatán a úplně jsem se do nich zamilovala, láska na první pohled i posez.

A ač se zdá, že je by je klidně mohl navrhnout nějaký severský designér, je to ikona, která se stala lidovou mexickou židlí, autor neznámý... v Mexiku je vyrábí a prodává na ulici kdekdo.

Acapulca mají jednoduchou kovovou konstrukci oválného či kulatého tvaru a jsou vypletena barevnými vinylovými kabely, které jsou nenáročné na údržbu a hodí se jak do interiéru tak na zahradu či terasu. 
Protože je miluju, protože se mi hodí do Zahradoniťového konceptu (chápejte, jsou vlastně z "provázků" a můžou být i na zahradě!) a protože se mi podařilo v Plzni objevit architekty Tomáše a Irenu, kteří se je naučili v Mexiku vyrábět a teď je vyrábí v Čechách... neodolala jsem a křesla Acapulco se staly součástí nabídky Zahrady na niti!


Křesla jsou ručně vyrobená šikovnýma rukama zámečníka, jsou pískovaná a profesionálně lakována. Konstrukce křesla se nijak nešroubuje a je z plných železných drátů, takže unese každého a vydrží bez problémů i venkovní podmínky. Plastový výplet je dovezený přímo z Mexika, je z plné bužírky a barvy jsou chráněny UV filtrem.


foto: Tomáš a Irena, více inspiračních fotek tu
Oválné či kulaté Acapulco si můžete objednat na zakázku v různých barevných variacích. Aktuální vzorník barev je vždy k nahlédnutí v Zahradě na niti ve Školské 7 na Praze 1, kde si můžete i na vlastní kůži vyzkoušet, jak úžasně pohodlná Acapulca jsou.Tomáš už několikrát upravil konstrukci křesla, tak aby bylo posezení co nejpohodlnější a nikde netlačilo, ale stejně, z mé zkušenosti platí, kdo nevyzkouší, neuvěří... křesílka opravdu nikde netlačí a jsou super pohodlná.


Tyhle dva krasavci jsou k vyzkoušení v Zahradě na niti.

Já už jsem taky neodolala a mám doma tohle tyrkysový <318 komentářů:

 1. znám, mám a miluju. a souhlasím, strašně pohodlné. hezký den do Zahhrádky. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no tak to jsem ráda, že někdo ví VO čem mluvím! dík!

   Vymazat
 2. Sluší jim to tam!! Jsou bezvadné! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Nádhera! Lenko, za jakou jsou cenu a jakou mají nosnost? My máme návštěvy velkých těžkých chlapů a už mi rozsedli několik židlí a křesel :) Ale stejně je mám ráda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to poctivá ocelová konstrukce, takže si myslím, že nosnost je velmi dobrá, horší je to s těmi kabely, ty se pod váhou samozřejmě vytáhnou, takže pak těžší člověk cítí tu konstrukci pod zadkem a může to trochu tlačit... (vyzkoušeno tátou, 90kg)
   Jinak zelené oválné je za 5200,- žluté kulaté za 4900,-
   Nemůžu se na ně vynadívat :-D

   Vymazat
 4. Parádní! Už jsem po jednom taky pokukovala - ale s balkónem to mám podobné jako ty a zahrada na niti mi schází... :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Píšu si na seznam MUST HAVE:-).

  OdpovědětVymazat
 6. Perfektné, už ich nejakú dobu registrujem a sú krásne!!!

  OdpovědětVymazat
 7. architectureMADE2. června 2015 15:27

  Máme radost, že se židle líbí. Dovezeme další plastové výplety a v létě bude opět několik židlí.

  OdpovědětVymazat
 8. Dobrý den,mohla bych poprosit o rozměry většího křesla ? Celková výška, hloubka a šířka ?

  Děkuji moc Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tuto informaci najdete v mém e-shopu: http://www.zahradananiti.cz/produkt/acapulco-kreslo-vajicko/

   Vymazat
 9. Jé Lenko, to je super, zrovna jsem na něj včera někde na netu koukala..Bylo by ještě to co máš doma ty?

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentáře!