4. června 2015

Skrytá řeč rostlin

Nedávno mě oslovila kurátorka expozice Umění Asie Národní galerie, Lenka Gyaltso, jestli bych se nechtěla podílet na výzdobě výstavy Skrytá řeč rostlin v expozici Umění Asie v Paláci Kinských. 


Vůbec jsem netušila, že se sbírka asijského umění přesunula do budovy Paláce Kinských. Ještě si živě pamatuju na školní výlet na Zbraslav a jak mě nadchlo čínské a japonské zdobení porcelánu (a to si opravdu moc školních exkurzí nepamatuju).

A tak bylo jasno, vystavovat v Národní galerii, i když třeba na chodbě, chápejte, taková nabídka se neodmítá!Včera jsme instalovali kokedamy na krásné prostorné schodiště paláce. Nejdřív jsem teda měla z toho obřího žebříku respekt a chtěla počkat na pana údržbáře, ale nakonec jsem se odhodlala a obří štafle pokořila.
Zbraslavský zámek sice měl svoji romantiku, ale co si budeme povídat, je to trochu z ruky. Palác Kinských je oproti tomu v centru centra na Staroměstském náměstí a tak bude mnohem jednoduší výstavu navštívit.

Výstava Skrytá řeč rostlin propojuje rostlinnou tématiku tradičního asijského umění s uměním současným a tvoří zajímavé a netradiční dialogy. 
Přijďte ve čtvtek 11.6. od 19 hodin na vernisáž, jste srdečně zváni!

chá chá, jsem sponzor, přátelé!

2 komentáře:

  1. Krása! Příští týden snad už konečně vyšlu někoho k vám do krámku, aby mi něco vyzvedl :-)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentáře!