26. června 2018

MR Studio London

Instagram je pro mě nekonečná studnice inspirace a občas se mi stane, že se do některých insta účtů zamiluju tolik, že z toho nakonec vznikne spolupráce. Přesně to se mi stalo s londýnským MR Studiem.
Za MR Studio stojí Mike Pollard a Rika Yamasaki, kteří propadli sbírání květin na jejich komunitní zahradě a v lese a z kterých tvoří umělecké instalace a obrazy. Je vidět, že vše co dělají, dělají s láskou, že k rostlinám a přírodě mají vztah a k tomu mají cit pro krásu. 
Květiny kombinují a skládají do obrazců a po té je lisují a vytváří z nich obrazy

Kočka Chicken má k rostlinám evidentně také vztah, navíc je úžasně fotogenická
Tyhle malé rostlinné skupinky, to je něžnost sama a na stránkách MR Studio si můžete zakoupit i přímo rostlinné originály 
Já osobně jsem k herbářování, jak říkám lisování rostlin, dostala trochu negativní vztah na univerzitě, kdy jsme povině museli zaherbářovat několik set položek bylin, a pak ještě několik set položek stromů, a to podle velmi přísných pravidel a s patřičnou tabulkou určení. Doteď mě mrzí, že jsem ty své herbáře pak někomu věnovala, protože jsem si říkala, že už mi jsou k ničemu a že by se do nich tak akorát dali moli. Jak bych je teď ráda vytáhla ze šuplíku!
Ale tak třeba se někdy dokopu i nějaké květy zase vylisovat a nalepit místo toho hodit je do čaje, což je nejběžnější způsob, co s nasbíranýma rostlinama dělám...
Chicken je evidentně zenová kočka, Rita píše, že si občas někam sedne a sedí tam jak socha i několik hodin!Tak dlouho jsem sledovala jejich překrásné aranže z lisovaných i čerstvých květů, až jsem si jednoho dne řekla dost, jdu jim napsat!

Napsala a za týden mi do Zahrady přišla tahle krásná přáníčka:


Přání s lobelkama

Přání s loukou

Přání s květinovým nápisem Love You
Přání s květinovým nápisem Thank You
Přání nejsou originály z lisovaných rostlin, lisované květinové aranže jsou naskenované a pak jsou vytištěné jako přání na kvalitní papír. Přáníčka jsou uvnitř čistá a ke každému přání je samozřejmě přidaná i obálka. Ideální svatební blahořání, k narozkám nebo prostě jen tak!

A nebo je to krásná letní inspirace pro ty z vás, co rádi chodí na procházky a pořád něco škubou, jako já.


A kde hledáte inspiraci vy?


  
Foto: instagram MR Studio, web MR Studio

7 komentářů:

 1. Moje krevní skupina! Je to nádherný, Lenko, díky, hned přidávám do sledování! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Krása! Asi taky zase začnu. Blanka

  OdpovědětVymazat
 3. Lenko, je to nádhara. Taky už je chvíli sleduju, tak se přijdu podívat naživo.

  OdpovědětVymazat
 4. Krása! A znáte tohle? To je můj sen. A je to jen sušené na formě a něčím přestříkané! http://myllamylla.blogspot.com/2010/12/sproda-blomsterskulpturer.html?m=1

  OdpovědětVymazat
 5. Krása a přitom jednoduché a skoro nic to nestojí.Já hledám inspiraci na Pinterestu, u toho bych mohla sedět hodiny.
  Přeji krásné léto.
  Irena N.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentáře!