11. května 2018

Rostlinná štafeta vol.5

Napište si do diáře, že ve čtvrtek 24. května od 16 do 20 hodin, proběhne v Zahradě na niti dalši, už páté kolo Rostlinné štafety! Přihlašte se do události tady, ať vám neunikne žádná aktualita a pozvěte i kamarády!

Doufám, že nám ve Školské do té doby dodělají parádní mozaikový chodník!

Pokud jste o Rostlinné štafetě ještě neslyšeli, nechte mě vám objasnit o co jde... 
Akce vznikla z potřeby zbavit se některých rostlin, kterých už jsem měla doma moc. Nemám ale to srdce svoje rostliny jen tak nechávat u popelnic, a tak mě napadlo, že je pošlu dál štafetou, lidem o kterých vím, že mají o rostliny zájem. Trochu mě k tomu inspiroval příběh pilei peperomioides, které říkám štafetová královna. 
A tak vznikla myšlenka Rostlinné štafety, kterou v Zahradě na niti pořádám od května 2016, mrkněte na úplně první kolo Štafety. 
O co jde na Rostlinné štafetě?

Hlavně o to, vyměnit svoje nechtěné rostliny/řízky/semínka a za jiné, které třeba zase nechce někdo jiný. ALE POZOR! účast není podmíněná donesením rostlin, jediné pravidlo je, že si každý musí minimálně jednu rostlinu odnést! Většinou se jich sejde dost pro každého. 

Také jsem moc ráda, když ke svým rostlinám přidáte cedulku s příběhem rostliny. Některé mají příběh delší, některé žádný, pak stačí přidat třeba jen informaci se jménem, případně s tipy, jak jí pěstovat... rostlina s příběhem má ale mnohem větší cenu, protože k ní má člověk hned jiný vztah!

Budu se na vás moc těšit v Zahradě na niti na 5. kole Rostlinné štafety, tak doražte!

A tady se můžete mrknout na report z minulého kola dubnové Rostlinné štafety.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentáře!