1. května 2018

Pěstitelův ráj

Ještě pořád existují v Praze staré tradiční obchůdky, které se za posledních víc jak 20 let nezměnily. Nemají webové stránky ani facebook ani instagram ani e-shop a vlastní je lidé, kteří svému oboru dokonale rozumí, jsou milí, umí poradit a navíc má člověk pocit, jako by se vrátil v čase.

Přesně takový je Sezam - Specializovaný obchod pro zahrádkáře a pěstitele květin Kubín na Belehradské. Odkaz vám sem tedy dát nemůžu, protože do království semen, sazenic a přípravků pro pěstování pana Kubína, musíte prostě přijít osobně. 

Kdo to má ale na Bělehradskou 93 trochu z ruky, mám pro vás aspoň malý foto report, protože tohle jen tak nikde neuvidíte!Najdete tu snad všechny semena roztodivných odrůd zeleniny, na které si vzpomeneteNěkdy je mi fakt líto, že nemám pořádnou zahradu a skleník, abych si mohla nakoupit plný koš všemožných odrůd a sít a přesazovat a zalívat a kochat se a sklízet... 

Mají tu i nepřeberné množství semen okrasných rostlin, třeba tyhle moje milované čínské karafiáty, co mívala na zahradě moje babička
Najdete tu i nějaké ty sazenice 

Taky hlízy a cibule!

A různé přípravky na hnojení, škůdce, plísně... a to nejdůležitější - pánové vám odborně poradí co a jak použít, co a jak pěstovat nebo jak bude ta která zelenina velká a jaké má plody!

Samozřejmě tu mají i rozličné nádoby na pěstování, malé pařeníčky, truhlíky a tak...


Původně jsem sem šla jen pro prášek na kořenění řízků, ale nakonec jsem nakoupila i nějaká semínka, protože jsem prostě chtěla tyhle dva pány co vedou takovýhle super retro grow shop, podpořit. 

Semínka dám k dispozici na 5. kole Rostlinné štafety, která bude 24.5. tak doufám, že dorazíte opět v hojném počtu!Tak pěstování zdar!

7 komentářů:

 1. Tak to je dost hustej kram tam musim hezky den Radana

  OdpovědětVymazat
 2. A já ho mám takový kousek od práce, děkuji za tip :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není zač, rozhodně zajděte a nebojte se na cokoliv zeptat, páni jsou velmi komunikativní :-)

   Vymazat
 3. Tak to je ráj,mezi moje oblíbené patřila Sempra na Karláku a Vaněk v Holešovicích,ale to už je dávno:-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentáře!