2. března 2014

Zájezd do Zájezdu

Jeden ze zaručených receptů, jak dostat T. na výlet, je labužnická zastávka (nebo spíš cíl), místo, kde si naplní břuch něčím hóóódně dobrým, na což se bude moci celou cestu těšit. A mě se občas podaří objevit takové místo, že se okamžitě zařadí do kategorie dokonalých výletů, které je třeba čas od času zopakovat. Výlet do Zájezdu se k nim včera zařadil.




Nejlepší trasa, jak skončit v restauraci Zájezd, která se nachází v obci Zájezd mezi Okoří a Buštěhradem je trasa Zákolany-Okoř-Zájezd-Buštěhrad, má 14km a najdou se na ní lákavé zastávky nejen pro labužníky, ale třeba i pro nadšené archeology a hradní historiky, vlakové nadšence, botaniky a zoology, milovníky industriální krajiny či pro dětičky!

První zastávku doporučuji ještě před nástupem do vlaku, naproti Masaryčce v Ema espresso baru, na kávu a něco dobrého na cestu!


...s tvarohem



Po cestě ze Zákolan narazíte např. na: 


:pravou kladenskou industriální krajinu

v kombinaci s tradičními venkovskými prvky
:slovanské hradiště Budeč (i s duchem,
když budete mít kliku jako my)

:krásnej viadukt

:jarní efemery, jak by řekl botanik

a čemeřice (pokud tedy vyrazíte na jaře, že?)

:chatu zřejmě inspirovanou Fallingwater, domem od 
Franka Lloyda Wrighta (to jezírko pod chatou
bohužel není na fotce vidět)

:na hrad Okoř

:malý zoopark přímo v Zájezdu, kde můžete
nakrmit kozy a králíky 
a pošimrat velblouda na bradě



A pak přichází onen labužnický highlight výletu! Navíc výborná obsluha, co vám v případě nerozhodnosti poradí a domácí šalvějová limonáda!

shodli jsme se, že tak dobré české jídlo, už jsme dlouho nejedli (na obrázku vepřová kýta s úžasnou kůrčičkou)

A jako bonus nakonec, Buštěhrad. Dýchla na mě atmosféra 80.let minulého století, protože tak jako Buštěhradský zámek vypadá velká část městečka, má to svoje kouzlo, to se musí nechat. Na podrobnější prohlídku nebyl čas, tak příště!









p.s. jinak díky za objev Zájezdu Kačce Žvýkačce! a pozor od půlky března do půlky dubna bude v Zájezdu kvůli rekonstrukci zavřeno! a jestli máte vy nějaké tipy na labužnické zastávky, prosím, podělte se!

2 komentáře:

 1. Tak to byl bezva výlet:-))
  Ajka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To teda byl! I jarní sluníčko nám zasvítilo, už se těším, až si to někdy zopáknem!

   Vymazat

Děkuji za komentáře!