27. června 2023

Zahrada na niti v Polopatě

S pořadem České televize Polopatě jsem v Zahradě na niti natočila několik krátkých reportáží. Jako každé natáčení je pro mě velký stres, ale beru to vždy jako výzvu se v něcěm zdokonalit. Už se mi podařilo zpomalit mluvení, aby moje pusa nepředbíhala moje myšlenky, ale stále je co zlepšovat. Nakonec jsem s výsledkem docela spokojená, i když je stále co zlepšovat, posuďte samy :-)

První reportáž je o tom jak a proč si vyrobit vlastní substrát na pokojovky


Další reportáž o řasokoulích, jak je pěstovat a odkud vlastně pochází


A do třetice reportáž o tillandsiích a jejich pěstování


Díky za všechny vaše ohlasy po odvysílání! Těší mě, že se vám tyhle krátké reportáže líbí! Budu moc ráda, když mi napíšete, která další témata by se vám líbilo zpracovat do reportáže! A také by mě zajímalo, jak jste na tom s mluvením na veřejnosti nebo do kamery! Máte nějaké tipy a triky?3 komentáře:

 1. Dobrý den paní Hrubá. Já Vás zdravím. Četla jsem před pár lety na Vašem blogu o historii kytičky pilea - jak se dostala, tuším, z Číny do Evropy - snad do Švédska. Moc se mi ten příběh líbil. Nemůžu ho najít. Nevíte kdy to bylo prosím? Jinak přeji všechno jen dobré a snad se někdy dostanu do Prahy do Vaší prodejny a hlavně na Štafetu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, Jarko, moc děkuji! Příběh štafetové královny Pilei peperomioides najdete na www.pilea.cz je to opravdu krásný rostlinný detektivní příběh. Budu se někdy těšit u nás v Zahradě či na Štafetě na viděnou!

   Vymazat
 2. Dobrý den Lenko. Děkuji mockrát za odpověď! To mám radost. Už jsem si příběh znovu přečetla. Mohu si zkopírovat, prosím? Také se těším třeba někdy na viděnou.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentáře!