29. listopadu 2020

Přesazovací podložka


 

Nevím jak u vás, u nás se vždycky přesazovaly kytky na novinách. Což je fajn recyklace, ale noviny se vždycky rozmáčí a udržet zeminu a těch pár stránkách denního tisku je prakticky nemožné, zemina je pak prostě všude.

A tak jsem se rozhodla si vyrobit přesazovací podložku a tím tento problém jednou pro vždy vyřešit. Pak mě napadlo, že možná podobný problém bude mít víc zapálených pěstitelů pokojovek. Takže nyní můžete moje přesazovací podložky najít v Zahradě na niti i na e-shopu.

Podložku stačí rozbalit na stole či na zemi, secvaknout patentky v rozích a můžete se pustit do přesazování. Když jste hotoví, jednoduše vysypete nepotřebný materiál do koše, vyklepete, srolujete a máte uklizeno.

Když jsem přemýšlela, jaký zvolit materiál, aby byla přesazovací podložka funkční, příjemná na používání a pokud možno i hezká, došla jsem k pratelnému papíru.


Jde o materiál vyrobený z papíru s latexovou impregnací. Jde o tzv. pratelný papír, který je voděodolný a dá se omývat a znovu používat. 

Přesazovací podložka díky němu vypadá opravdu krásně. Černý papír jsem doplnila zlatými patentkami a koženým páskem, díky kterému ji snadno zarolujete do ruličky a schováte pro příští použití. Dohromady to vypadá řekla bych až luxusně! Myslím, že takováhle podložka by mohla posloužit i jako dárek pro pořádkumilovného kytkofila.Zkusila jsem i druhou variantu přesazovací podložky na kterou jsem použila recyklovaný materiál - zbytkovou plachtovinu. Prakticky nezničitelný materiál z kterého se vyrábí plachty na autovleky. K jednoduchému zabalení podložky do ruličky opět slouží kožený pásek doplněný o zlaté patentky. 
Aktuální přesazovací podložky najdete u nás v Zahradě na niti nebo i na e-shopu.
A když už jsme u toho přesazování, mrkněte i na článek s tipy jak přesazovat pokojovky. Minulý rok v karanténě jsem natočila i video o přesazování pokojovek

Tak rukám od hlíny zdar!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentáře!