26. února 2019

Stružinecký masopust

Miluju masopusty, tu divokou náladu a rozjařenost, kdy se i dospělí převlékají do masek a jsou na chvíli zase dětmi...

Mám radši takové ty malé vesnické masopusty s domáckou atmosféru a tak když jsme s Magdou letos dostaly pozvání od Karolíny s Lubošem na první ročník stružineckého masopustu, bylo jasno.
A to jsme vůbec netušily, že pro nás místní mají i masky! A né ledajaké masky... vyfásly jsme chrtí páreček, no není to roztomilost sama?
Byla nádherná slunečná sobota, na masopust jako dělaná!


Jestli vám masky připomínají ty z roztockého masopustu, tak ano, jsou to ony, stružineckého masopustu se totiž účastnila Dorka s Adamem, kteří spolupořádají Roztocký masopust a tak přivezli i nějaké svoje masky... konkrétně chrtů mají pět a smrtek sedm a teď různě putují po českých vesnicíchAdam jako slečna smrtka

K poslechu a tanci nám zahrála skvěla kapela Der Šenster Gob která hraje hlavně cikánskou muziku, židovský klezmer a balkánskou hudbu a jsou boží!


Lepší koblihy jsem asi nikdy nejedla...


Pudl žebrá od chrta

Přijel i Otík!


Chrťák v celé své kráse
No nechtělo se nám je vůbec dát z hlavy...


Ano, z množství fotek chrtů jste asi pochopili, že jsem těmhle maskám zcela podlehla a už plánujeme na léto dílnu, kde si nějakou masku vyrobíme... chrt to nebude, ale už se mi v hlavě rodí spousta nápadů!

A co vy a masopusty? A masky? A půsty?P.s. 4. března v 17 hodin proběhne v Berounské galerii Holandský dům čp. 118 vernisáž výstavy mojí kamarádky Lucie Suché nazvaná Střípky z masopustu! Tak kdybyste do 22.3. měli cestu přes Beroun, mrkněte, Lucie krásně fotí a berounský masopust na Černém vršku je už taky dost vyhlášený! Výstavu zahájí Jan Šroubek a zahraje kapela Těžká pára.

8 komentářů:

 1. To je dost dobrý :-) Byla jsem ve Stružinci před čtrnácti dny, podle všeho u sousedů :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou mi náhodičky! Tak třeba se někdy potkáme v místním spolku Naplaveno ;-)

   Vymazat
  2. Ve Stružinci u Jistebnice? Nebo v tom u Semil? My jsme u Jistebnice :)

   Vymazat
 2. Nádherné masky. Věřím že to bylo úžasné :)

  OdpovědětVymazat
 3. Za 1. ti to hrozně sluší! Za 2.krásné fotky a krásné masky. Muselo to být skvělé. A fotka kde pudl loudí od chrta je TOP!

  OdpovědětVymazat
 4. Díky, Andreo! Na to že jsem to všechno fotila přes tu chtí záclonku a často vůbec neviděla co fotím to dopadlo skvěle :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Fotky jsou nádherné a koblihy jsem hned musela udělat!a masky dokonalé!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentáře!