7. dubna 2018

Report z Rostlinné štafety vol. 4

Ráda bych moc poděkovala všem zúčastněným včerejší první letošní Rostlinné štafety, děkuju! A že vás nepřišlo málo! Občas na chodníku před Zahradou nebylo k hnutí, ale pak se to trochu rozvolnilo a bylo to moc fajn. Ani jsem nestíhala zaznamenat, jaké všechny druhy rostlin jste donesli, protože to štafeta jela takovým tepem, že nekteré rostliny se ani nedostali na stoleček a šly doslova štafetou z ruky do ruky!
Tak tady jen pár fotek, které jsem stihla zachytit...

Jedna fotka těsně před začátkem štafety


A pak to vypuklo :-DPrvní štafetovka dorazila ještě před 16. hodinou a měla i vzorný štafetový životopis!Asi největší štafetovka Rostlinné štafety vol.4 byl tenhle drahouš 35 letý fíkusák, který byl za život jen jednou přesazený a nikdy nehnojený, a tak čekal na svého nového majitele a dočkal se, zdravím ho do nového bydliště na litoměřicku!


Helena jako vždy přinesla štafetovky i s ilustračními obrázky rostlin <3

Vzorně jste psali i příběhy rostlin na cedulky! Děkuji, protože taková rostlina s příběhem má hned větší hodnotu a vztah k ní je pak mnohem hlubší ;-)

"Semínka bavlníku, původ Kazachstán, nechat v namočeném hadříku několik dnů, potom do květináče, minimálně 30cm hlubokého. Roste jen při teplotě nad 20°C, v době květu nechat zeminu proschnout a po té zalít."
Tyhle bavlníková semínka mám ještě k dispozici, kdyby někdo zatoužil vypěstovat si bavlnu!Štafeta zaujala i Českou televizi, tak možná budeme v ČT24! Určitě dám vědět, kde pak najdete reportáž!

A taky přijela štafetovat jasanová lyžnice, básnířka a cestovatelka Katka Mandulová a odvezla si v kapse rýmovník!

Sešlo se i spousta semínek!


Dokonce i podvodní štafeta, to jsem teda koukala!

"Pokojovka lipka žlutá, hodně chlastám a rychle přirůstám" :-D
Párek naklíčených avokád ve stylových sklenicích
Objevila se i vanilka!!!

Sešlo se spousta orchidejí k záchraně a dokonce někdo věnoval i hnojivo <3

Štafetový papyrus neboli šáchor

Letos byly nejvíc v kurzu rýmovníky, sešlo se jich po zimě docela dost... tak jsem si také jeden ukořistila, ještě jsem ho nikdy nepěstovala, tak uvidíme!Tak ještě jednou díky vám všem, kteří jste se zúčastnili Rostlinné štafety a přinesli všechny ty zelené poklady! Překvapilo mě, kolik se nás sešlo! Příští, 5. kolo se bude konat někdy v půlce května, tak sledujte buď můj blog nebo facebook nebo instagram, určitě dám včas vědět!

Navíc jsem na fb založila skupinu Rostlinná štafeta, kam se můžete přidat a domlouvat se na předávání rostlin, semínek a řízků i mimo tyhle moje akce v Zahradě na niti ;-)


Tak štafetovým rostlinám zdar a příště zase na štafetě ahoj!

Ps. Tentokrát nezbylo vůbec nic! 


4 komentáře:

 1. Ahoj, je ještě k dispozici ten bavlník a dal by se poslat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, štafetové rostliny bohužel poštou neposílám, je třeba si je převzít osobně... díky za pochopení!

   Vymazat
  2. oki, nic se neděje, jen mi přišlo strašně zajímavé zkusit si vypěstovat "bavlnu" v domovině, cestu bohužel mít nebudu:(

   Vymazat
  3. chápu, jen bohužel nejsem schopna odbavovat štafetovky poštou, na to už nemám kapacitu, ale zkuste tu skupinu, co jsem založila (odkaz v textu) třeba se tam s někým domluvíte ;-)

   Vymazat

Děkuji za komentáře!