27. června 2017

Pitný režim

Když jsou venku vedra k padnutí a na déšť se čeká jako na smilování, je pitný režim důležitý nejen pro nás, ale i pro ptáky. 
Můžete jim připravit na zahradě pítko a koupelnu zároveň a za odměnu je můžete pozorovat při akci... je to většinou dost velká zábava... už jste někdy viděli koupajícího se kosa? Na smíchovské zahradě pavlačáku, kde jsme bydleli, bylo vedle obřího trsu libečku pítko a lázeň pro ptáky ze starého smaltovaného pekáče, kam se chodili koupat právě kosáci, dokázala bych je pozorovat hodiny. 

Bohužel žádnou zahradu, kam bych pítko umístila momentálně nemám a tak aspoň nabízím v Zahradě na niti krásná litinová pítka, která jsou nejen funkční, ale udělají na zahradě i parádu.Tady najdete kulaté, listové a oválné.

Nemusíte ale pro ptáky kupovat nic speciálního, pro začátek stačí třeba umístit do zahrady podmisku od květináče nebo mělkou misku s vodou a i taková pítka splní svůj účel!

Jen je důležité, aby nádoba byla mělká, pokud není, je dobré jí třeba naplnit z části kamínky a zajistit dobrý přístup ptáků k hladině...

Našla jsem pár inspiračních fotek na Pinterestu, opravdu je to jednoduché a ještě užitečnéMáte na zahradě ptačí pítko? A chodí k vám ptáci na koupačku? 

2 komentáře:

  1. ...pítka v zahradě jsou skutečnou oázou, jak pro ptáky, tak pro lidi pozorující, ta vzájemnost je úžasná, vytrácí se plachost jedněch a nepozornost druhých, prostě se zastavíte a víte, že voda je život...

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentáře!