10. listopadu 2017

Plantique

Byla jsem zvědavá, jestli v Peru objevím nějaké zajímavé obchůdky západního stylu. Lima je moderní metropole a je vyhlášená spíše bary a restauracemi, malých obchůdků s místními produkty jsem tu bohužel moc nenašla, až na jeden, ten ale stojí za to!

Jmenuje se Plantique a najdete ho přímo na hlavním náměstí v podle mě nejhezčí limské čtvrti Barranco, ve starém koloniálním domě.
Musím říct, že krásnější obchod jsem dlouho nepotkala ani v Evropě...

Koloniální styl v kombinaci se všemi těmi rostlinami vypadá krásně a ten prostor! Vyřezávané dveře, spousta přirozeného světla procházející zkrz osvětlovací střešní okno a dokonce malý dvoreček... takový malý rájDokonce tu na dvorečku měli dvě peruánská Acapulca, pěkně ve výrazných barvách, jak se na Jižní Ameriku sluší a patří.


Tohle okno s instalací plážových klacíků bych chtěla domů

Macramé drhané závěsy jsou teď strašně trendy, evidentně celosvětově!

Bohužel jsem nemohla Plantique vykoupit, protože bych musela vše měsíc vláčet s sebou na cestách, tak jsem si koupila alespoň vonné františky z palo santo - posvátného dřeva a občas si je doma zapálím a čuchám tu nasládlou vůni dálek...

7 komentářů:

 1. Stylové, krásné, čisté, "plážový klacík" mě rozesmál, velmi příznačný název. Já bych v tomto krámku měla opravdický problém a vše táhla měsíc na zádech, já se znám. Díky za skvělý článek!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám těch plážovejch klacíků plnou tašku, takže teď konečně vím, co s nima!
   A já myslím, že by sis to rozmyslela :-D

   Vymazat
 2. Krasnejsi obchudek v Evrope a nejen tam, je jen ten vas! Nadhera! Krasne dny:)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentáře!