27. října 2016

Kokedamové kadeřnictví

Jednu z věcí, kterou mám na své práci ráda, je potkávání nových, kreativních a zajímavých lidí. A občas se mi stane, že dostanu i nabídku na spolupráci. Nejlepší pak je, když se to stane dohromady...

Martina (vpravo) při práci ve svém salónu, který ještě zdobí původní výzdoba z umělých květin...
Přesně tak se to seběhlo s Martinou Jankovou, která má už dlouhá léta svůj kadeřnický salón - Atelier Glam a nedávno se rozhodla ho obléct do nového kabátu. Martina je člověk kreativní, s vkusem a je na ní strašně vidět, že miluje svojí práci, úplně z ní ta energie září. Sama říká, že když chvíli nestříhá, tak je celá nesvá. Musím ale podotknout, že nemá talent jen na stříhání, interiér svého salónu si navrhla sama až jsem si říkala, jestli se náhodou neminula povoláním. Prý je to ale jen koníček a poslední, co Martině v Atelieru chybělo byla živá dekorace. Umělé květiny jsou prý sice moc hezké a bezúdržbové, ale živé květiny jsou prostě živé květiny, svěřila se mi. Náhodou se od jedné naší společné zákaznice dozvěděla o Zahradě na niti a bylo to přesně to kulaté, co by se jí hodilo k jejím kulatým zrcadlům!

A tak mě oslovila, jestli bych jí do salónu navrhla vhodné kokedamy.


No a tady už vidíte pár fotek z procesu instalace.


Rozmísťování kokedam je vždycky zábava na na pár hodin. Nikdy dopředu netuším, jak to na konci bude vypadat. Zkušenost mě už ale naučila improvizovat, vzít vrtačku, háčky, provázek a kokedamy a poradit si na místě. Nějaké navrhování dopředu nebo dokonce vizualizace jsem už dávno vzdala, protože to vždycky dopadne úplně jinak než podle plánu... zbytečně promarněný čas za počítačem. Někteří zákazníci se tváří nedůvěřivě, ale to je prostě můj postup, jsem střelec.

Je to ale jednodušší než se může zdát, navrtali jsme všude po dvou háčcích cca 15cm od sebe a 20cm od zdi 

a pak už jsem řešila jen výšku zavěšení kokedamje pravda, že kompozici jsem pak asi třikrát předělávala, aby působila vyrovnaně a zároveň ne moc pravidelně...

a z toho důvodu jsem pak ještě přidala další dvě kokedamy, člověk prostě nikdy neví...

a voila, tady už je výsledek!

Atelier Glam Martiny Jankové najdete přímo na Palackého náměstí s tímhle krásným výhledem na Emauzy.
Salón v zimním hávu s podvečerní atmosférou, tak snad se bude kadeřnicím dobře stříhat a zákaznicím pohodlně relaxovat.5 komentářů:

  1. Holky, jste úžasné !!!! Vypadá to skvěle !!!! Marki

    OdpovědětVymazat
  2. Já asi vůbec nemám slov jak velká nádhera to je!!! <3

    OdpovědětVymazat
  3. Kokedamy jsou moc krásné :) a vůbec celý salón je krásný. Další co mě uchvátilo jsou zrcadla. Za mě palec nahoru, opravdu povedené :)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentáře!